Distriktsinndeling
Rundt omkring på folkehøgskolene er Folkehøgskoleforbundet organisert som lokallag, og landet er delt inn i 8 distrikter.
Distriktsinndeling:
Distrikt 1 –Nord-Norge
Folkehøgskolen Nord-Norge, Harstad, Lofoten, Nord-norsk pensjonistskole, Pasvik
Skole | Tillitsvalgt | e-post | |
FHS Nord-Norge | Øyvind Hansen | oyha@fhsnordnorge.no | |
Harstad | Emilie Bollingberg |
|
|
Lofoten | Ole Roger Jespersen | sk@lofoten.fhs.no | |
Nord-norsk pensjonistskole | |||
Pasvik | Thor-Atle Svortevik | Thor.Atle.Svortevik@tffk.no |
Distrikt 2 – Trøndelag
Fosen, Namdals, Nordmøre, Peder Morset, Skogn, Sund, Torshus, Trøndertun, Vefsn
Skole | Tillitsvalgt | e-post |
Fosen | Grethe Garvik | gregarvik@hotmail.com |
Namdals | Kurt Are Lona | kurtare@namdals.fhs.no |
Nordmøre | Raymond Grøvdal Hansen | film@nordmore.fhs.no |
Peder Morset | Sigrun Sletner | Sigrun.Sletner@pedermorset.no |
Skogn | Jørgen Botero Mardal | Jbm@skognfhs.no |
Sund | Jakob S. Thompson | jakob.thompson@sundfhs.no |
Torshus | – | – |
Trøndertun | Marit Laupstad Solberg | marit@trondertun.no |
Vefsn | Alf Marius Valand | alfmarius@vefsnfolkehogskole.no |
Øyrekka | Niels Rasmussen | niels@oyrekkafhs.no |
Distrikt 3 – Nord-Vestlandet
Fjordane, Møre, Sogndal
Skole | Tillitsvalgt | e-post |
Fjordane | Aslak Dahle | aslak.dahle@fjordane.fhs.no |
Møre | Rune Østreng | rune.ostreng@more.fhs.no |
Sogndal | Sivelin Kjølstad | sivelin@sogndal.fhs.no |
Distrikt 4 – Vestlandet
Bømlo, Fana, Hardanger, Manger, Stord, Sunnhordland, Voss, Åsane
Skole | Tillitsvalgt | e-post |
Bømlo | Kjetil Berger Falk | kjetil@bomfolk.no |
Fana | Andreas E Nygjerd | andreas@fanafolk.no |
Hardanger | Eivind Mortensen | eivind.mortensen@hardanger.fhs.no |
Manger | Helga Vetås | helgavet@icloud.com |
Stord | Marte Rykkje Halstensen | marte@stordfhs.no |
Sunnhordland | ||
Voss | Jon Grendahl | Jon.Grendahl@voss.fhs.no |
Åsane | Cato Jensen | cato.jensen@asanefolk.no |
Distrikt 5 – Sør-Vestlandet
Jæren, Karmøy, Stavanger Urban
Skole | Tillitsvalgt | e-post |
Jæren | Tove Nordstokke | tove@jarenfhs.no |
Karmøy | Gunnar F. Eide | gunnareide@hotmail.com |
Stavanger Urban | Elise Ruth Robstad | elise.robstad@stufskole.no |
Distrikt 6 – Sør- og Østlandet
Buskerud, Hadeland, Hallingdal, Idrettsskolen Numedal, Ringerike, Sandefjord, Seljord, Ål
Skole | Tillitsvalgt | e-post |
Buskerud | Sebastian Gsell | Sebastian.g@buskerud.fhs.no |
Hadeland | Jon Lennart Løbak | jon@hafos.no |
Hallingdal | Petter Jacobsen | snilen.pj@gmail.com |
Idrettsskolen Numedal | ||
Ringerike | Einar Lindhjem | einar.lindhjem@viken.no |
Sandefjord | Karoline Sommerseth Horntvedt | karoline.horntvedt@vtfk.no |
Seljord | Marit Lien Homme | Marit.lien.homme@seljord.fhs.no |
Ål | Monica S. Lundahl | monica.s.lundahl@al.fhs.no |
Distrikt 7 – Østlandet
Elverum, Follo, Oslofjord, Nansenskolen, Ringebu, Romerike, Skjeberg, Solbakken, Toneheim, Toten
Skole | Tillitsvalgt | e-post |
Elverum | Marius Bergan | marius@elverumfhs.no |
Follo | Ronnie MAG Larsen | ronniel@viken.no |
Nansenskolen | Jannecke Lønne Christiansen | jannecke.l.christiansen@nansenskolen.no |
Oslofjord | Kari Cecilie Wedum Barman | kari.cecilie@oslofjord.fhs.no |
Ringebu | – | – |
Romerike | Anethe Alfsvåg | anethea@viken.no |
Skjeberg | Jan Tore Tjøstheim Jensen | janje@viken.no |
Solbakken | Lasse Lindberg | lasse.lindberg@solbakken.fhs.no |
Toneheim | Heidi Granlund | heidi@toneheim.no |
Toten | Linn Jeanette Nymoen | linn.jeanette.nymoen@oppland.org |
Distrikt 8 – Agder
Agder, Evje, Setesdal og SKAP
Skole | Tillitsvalgt | e-post |
Agder | Morten Ohme | mortenohme@hotmail.com |
Evje | Erlend Hillestad | Ekh@evjefhs.no |
Setesdal | ||
SKAP Kreativ fhs. |
Lokallaget på Folkehøgskolekontoret
Tillitsvalgt Astrid Fuhr astrid@folkehogskole.no